Reklama

Czy warto kupić ledowe żarówki H7 do świateł mijania i drogowych?

Żarówka H7 jest chętnie wybierana przez producentów samochodowych, bo to bardzo trwałe i solidne oświetlenie, które charakteryzuje się długą żywotnością. Wyróżnia się także dużą wydajnością świetlną. Między innymi dlatego, że jest to żarówka jednowłóknowa, czyli taka, która nie może w tym samym czasie stosować kilku rodzajów światła. Jeśli jednak jedna z żarówek H7 przestanie działać, to trzeba wiedzieć jaki zamiennik kupić i zamontować w samochodzie. Czy warto zainwestować w żarówkę H7 LED?

Jak działa żarówka H7?

Żarówka H7, czyli inaczej żarówka halogenowa działa w następujący sposób: 

  • światło wydobywane jest poprzez rozgrzany wolframowy żarnik, który jest osadzony w szczelnej bańce kwarcowej. 
  • prąd elektryczny przepływa przez widoczny drucik w żarówce i doprowadza do jego rozgrzania. 
  • na skutek tego procesu powstaje fala elektromagnetyczna, która jest widzialna dla naszego oka. 

Jakie parametry musi spełniać żarówka H7?

Producenci żarówek prześcigają się, by opracować produkty jak najbardziej wydajne, o wielu różnych funkcjach i zastosowaniach. Warto jednak wiedzieć, że moc żarówki jest ograniczona unijnymi przepisami. 

Reklama

Przed zakupem żarówki H7, należy przyjrzeć się takim parametrom technicznym, jak: 

  • natężenie światła, 
  • czas użytkowania, 
  • kolor światła.

Żarówka H7 przy mocy 55W ma natężenie światła 1500 lumenów. Ta wartość sugeruje nam, że żarówka dokładnie oświetli drogę kierowcy w każdych warunkach drogowych, nawet tych ekstremalnie trudnych. Jeśli wybierzemy żarówki o znacznie niższym natężeniu światła, powinniśmy liczyć się z tym, że w deszczowe dni, widoczność będzie niska. 

 Kolejnym istotnym parametrem technicznym jest czas użytkowania żarówki. Żarówka H7 wysokiej jakości powinna wystarczyć na blisko 600 godzin jazdy i ciągłego użytkowania. Generalnie tych elementów oświetlenia nie trzeba wymieniać często. 

Żarówka H7 ze średniej półki zazwyczaj umożliwi dobre oświetlenie przez 350 godzin. W tej sytuacji zdecydowanie warto postawić na jakość, a nie cenę produktu. 

Kolejnym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest kolor światła. Najlepiej sprawdzają się żarówki H7, które imitują białe światło.  Poprawia ono widoczność na drodze nawet w deszczowy, pochmurny dzień. Światła żółte niezbyt się sprawdzają w gorszych warunkach atmosferycznych. 

Jaka żarówka H7 będzie dobra do samochodu?

Jeśli szukasz żarówki H7 do auta, wtedy przed zakupem warto zapoznać się z opiniami w internecie. Dzięki temu będziemy mogli wybrać takie żarówki, które odpowiadają naszym potrzebom. 

 Dobrze jest  również porozmawiać, np. z doradcami w sieci producenta, którzy będą mogli udzielić informacji, czy dana żarówka H7 sprawdzi się, np. przy doświetlaniu zakrętów. 

Informacje techniczne, które znajdziemy na opakowaniach żarówek, zazwyczaj nie mówią zbyt wiele konsumentom, dlatego warto poszukać wartościowych danych w sieci. Tam znajdziemy także wiele filmów wideo z testami żarówek. 

To bardzo praktyczne materiały, dzięki którym można przyjrzeć się, jak działają żarówki H7 i jak wykonać bezpieczny montaż w swoim samochodzie.  

Żarówka H7 led. Czy warto ją kupić?

Żarówka H7 LED ma sporo zalet. Najbardziej kluczową jest fakt, że strumień światła jest znacznie szerszy i dłuższy, niż w przypadku żarówki H4. LED-owa żarówka H7 świeci jaśniej oraz mocniej. Wadą takich rozwiązań jest jednak montaż. 

Żarówka H7 LED ma większy rozmiar niż standardowa, co w konsekwencji przekłada się na konieczność ingerencji mechanicznej, by dokładnie osadzić ją w reflektorze. 

Kierowcy skarżą się, że nie mogą samodzielnie przeprowadzić wymiany żarówki LED, bo wiąże się to z utratą szczelności klosza, który w niedługim czasie zaczyna parować. 

Żarówka H7 LED to także spory koszt, gdy chcemy kupić porządne oświetlenie na długi czas. Najtańsze ledy kosztują już 30 zł za komplet, a za najdroższe dostępne na rynku zapłacimy w granicach nawet 650 zł. 

Pamiętajmy o regularnej kontroli oświetlenia w samochodzie, bo niesprawne żarówki wiążą się z negatywnym wynikiem przeglądu technicznego. Na każdym kierowcy spoczywa obowiązek, by systematycznie sprawdzać i wymieniać żarówki w reflektorach. W przypadku kontroli funkcjonariuszów policji możemy otrzymać pouczenie lub mandat. 

Nie warto narażać swojego budżetu na niechciane koszty, dlatego postarajmy się rozwiązywać drobne niesprawności żarówek od razu. Żarówka H7 jest dostępna w sprzedaży w supermarketach, sklepach z elektronicznymi częściami i na stacjach benzynowych.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: żarówka H7 | wymiana żarówki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy