Toyota Prius najszybciej sprzedającym się autem używanym

Brytyjski portal Auto Trader opublikował dane z kwietnia, z których wynika, że używane Priusy najkrócej czekają na zmianę właściciela. Średnio sprzedaż Priusa z 2014 roku zajmowała osobom zamieszczającym ogłoszenia na tym portalu 14 dni.

"2017 rok jest jak dotąd bardzo dobry dla Toyoty" - powiedziała Karolina Edwards-Smajda, dyrektor ds. sprzedaży i produktów konsumenckich Auto Trader. - "Zarówno Prius, jak i Yaris mają bardzo dobrą reputację jako auta niezawodne i oszczędne, co powoduje duże zainteresowanie tymi modelami na rynku wtórnym i sprawia, że oba samochody są dobrą inwestycją dla pośredników".

Drugim najszybciej sprzedającym się modelem w ubiegłym miesiącu był Mercedes-Benz GLA z silnikiem Diesla z 2016 roku, który czekał na nabywcę średnio 15 dni. Na trzecim miejscu znalazł się Ford Mondeo hatchback z silnikiem benzynowym, także z ubiegłego roku, z wynikiem 16 dni. Toyota Yaris także szybko znajduje nowego właściciela - benzynowy model z 2012 roku średnio sprzedaje się po 19 dniach.

Reklama

Dane opublikowane przez Auto Trader są potwierdzeniem utrzymującej się od lat tendencji, zarówno w Polsce, jak i w całej Europie, zwiększającego się zainteresowania kierowców samochodami hybrydowymi. Popularność hybryd rośnie zarówno na rynku nowych samochodów, jak i używanych. W pierwszym kwartale tego roku sprzedaż hybryd Toyoty w Europie wzrosła o 50% w stosunku do tego samego okresu 2016 roku i wyniosła 269 000 samochodów. Najpopularniejszym modelem hybrydowym w 2017 roku jest Toyota C-HR Hybrid, a w pierwszej trójce znalazły się także Yaris Hybrid i Auris Hybrid. W skali globalnej najpopularniejszym modelem hybrydowym jest Prius, którego łączna sprzedaż po 20 latach obecności na rynku zbliża się do 4 milionów aut.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy