Jest rekord. Przejechał Toyotą Avensis prawie milion kilometrów

Klub Rekordowych Przebiegów to zorganizowana przez Toyotę inicjatywa zrzeszająca właścicieli długowiecznych samochodów producenta. W ciągu czterech miesięcy istnienia Klubu dołączyło do niego 4025 aut. Rekordzistą jest Toyota Avensis z 2005 roku, której przebieg zbliża się do miliona kilometrów.

Samochody Toyoty słyną ze swojej wysokiej niezawodności i długowieczności. Po samych polskich drogach porusza się ogromna liczba modeli mogących pochwalić się naprawdę imponującymi przebiegami.

Dla ich uhonorowania japoński producent stworzył "klub rekordowych przebiegów" - inicjatywę, która ma za zadanie zjednoczyć właścicieli samochodów o najwyższych przebiegach oraz podkreślić ich wyjątkowe przywiązanie do marki.

Cztery tysiące samochodów nie do zdarcia

Od początku sierpnia właściciele samochodów Toyoty zgłosili do klubu 4025 pojazdów. Przebiegi powyżej 500 tys. km osiągnęło 148 samochodów. Ponad 400 tys. km pokonały 342 samochody, a 1266 aut przejechało ponad 300 tys. km.

Reklama

Największy łączny dystans zgłoszony do tej pory przejechała Toyota Avensis z 2005 roku. Auto ma swoim koncie 951 512 km przebiegu.

Kto może należeć do klubu?

Do klubu mogą zgłaszać się właściciele wszystkich modeli Toyoty, które przejechały przynajmniej 200 tys. km. Warto też wysłać ponowne zgłoszenie, kiedy auto przekroczy próg następnego rekordu.

Warto dodać, że by stać się członkiem Klubu Rekordowych Przebiegów nie trzeba np. serwisować pojazdu w ASO. Samochód musi się jedynie legitymować udokumentowanym (np. w czasie badań technicznych) przebiegiem.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Toyota | przebieg auta | samochody używane

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy