Reklama

Jak sprawdzić bez wysiadania z auta, po której stronie jest wlew paliwa?

Wielu kierowców podczas wizyty na stacji benzynowej zadaje sobie pytanie, po której stronie znajduje się wlew paliwa? Nie każdy ma tyle miejsca w głowie, żeby pamiętać takie szczegóły. Jednak znamy szybką metodę, jak sprawdzić po której stronie znajduje się korek, bez wysiadania z samochodu.

Każdy ma swoje sposoby na szybkie sprawdzenie, po której stronie znajduje się wlew paliwa. Niektóry kierowcy uchylają drzwi, gdy podjeżdżają pod dystrybutor, a następnie mocno się wychylają.

Czasami zadawanie sobie tego pytania nie ma sensu, ponieważ przewody od pistoletów do tankowania są na tyle długie, że pozwalają przeciągnąć je na drugą stronę samochodu.

Jednak najczęściej okazuje się, że trzeba z nimi stoczyć nierówną walkę, a do tego ubrudzić się i ryzykować uszkodzenie lakieru na nadwoziu. Niektórzy kierowcy mają zdolność zapamiętywania, po której stronie znajduje się wlew w samochodzie. Jednak przy częstym przesiadaniu się pomiędzy różnymi samochodami to może być kłopotliwe.

Reklama

Jak szybko sprawdzić, po której stronie znajduje się wlew paliwa?

Dlatego warto poznać szybką i niezawodną metodę, która odpowie na powyższe pytanie. W wielu nowych samochodach odpowiedź znajdziemy na desce rozdzielczej, a konkretnie przy ikonce rezerwy. Stronę, po której znajduje się wlew, symbolizował przewód od pistoletu umieszczony na obrazku. Jeśli znajdował się po lewej stronie symbolu to odpowiedź była jasna. Z czasem pojawił się dodatkowy znak - trójkąt, który pokazuje właściwą stronę auta.

W starszych samochodach można było przyjmować zasadę, że w samochodach produkowanych w Japonii wlew znajduje się po lewej stronie, a w autach europejskich po prawej stronie. Jednak z czasem nie miało to pokrycia z rzeczywistością.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wlew paliwa | paliwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy