Reklama

Opel Corsa

Od momentu uruchomienia linii produkcyjnej Corsy, ten model Opla doczekał się sześciu generacji. /materiały prasowe
 • Marka:

 • Rozpoczęcie produkcji:

  1982

Opel Corsa zalicza się do najbardziej znanych i rozpoznawalnych modeli oferowanych przez niemieckiego producenta samochodów. To niewielkie auto z segmentu B doskonale sprawdza się w przestrzeni miejskiej. Kierowcy doceniają Opla Corsę za niezawodność oraz stosunkowo niskie koszty eksploatacyjne.

Historia Opla Corsy

Opel Corsa, który do seryjnej produkcji trafił w 1982 roku, był najmniejszym modelem spośród oferty Opla. Decyzja o zaprojektowaniu kompaktowego auta okazała się strzałem w dziesiątkę. Od ponad czterech dekad Corsa zyskuje rzesze zwolenników, którzy doceniają nie tylko jego niewielkie gabaryty i dobrą dynamikę jazdy, lecz także niemiecką precyzję wykonania.

Od momentu uruchomienia linii produkcyjnej Corsy, ten model doczekał się sześciu generacji.

Opel Corsa – generacje

Pierwsza generacja Opla Corsy (A) była produkowana od 1982 do 1993 roku. W ofercie były dostępne dwa typy nadwozia: hatchback i sedan.

Druga generacja Opla Corsy (B) była oferowana w latach 1993–2000. Rodzina Corsy powiększyła się o kolejne typy nadwozia. Do hatchbacka i sedana (znanych z poprzedniej generacji) dołączyły także kombi i pickup.

Trzecia generacja Opla Corsy (C) zjeżdżała z taśm produkcyjnych od 2000 do 2006 roku. Opel powrócił do dwóch typów nadwozia: hatchback i sedan.

Czwarta generacja Opla Corsy (D) była dostępna w ofercie producenta w latach 2006–2014. Opel ograniczył produkcję do nadwozia typu hatchback.

Piąta generacja Opla Corsy (E) była oferowana od 2014 do 2019 roku. Podobnie jak w poprzedniej generacji, do sprzedaży trafił tylko hatchback.

Szósta generacja Opla Corsy (F) jest produkowana od 2019 roku. I tym razem jest to oferta skierowana do osób, którym zależy na kompaktowym hatchbacku.

Opel Corsa – dane techniczne

 • Opel Corsa I (A) – pojemność silników: 1,0–1,6 l; moc silników: 45–109 KM; napęd na przednie koła; skrzynie biegów: manualne 4b i 5b;
 • Opel Corsa II (B) – pojemność silników: 1,0–1,7 l; moc silników: 45–109 KM; napęd na przednie koła; skrzynie biegów: manualna 5b, automatyczna 4b;
 • Opel Corsa III (C) – pojemność silników: 1,0–1,8 l; moc silników: 58–175 KM; napęd na przednie koła; skrzynie biegów: manualna 5b, półautomatyczna 5b, automatyczna 4b;
 • Opel Corsa IV (D) – pojemność silników: 1,0–1,7 l; moc silników: 60–210 KM; napęd na przednie koła; skrzynie biegów: manualne 5b i 6b, półatomatyczne 5b i 6b; automatyczna 4b;
 • Opel Corsa V (E) – pojemność silników: 1,2–1,6 l; moc silników: 70–207 KM; napęd na przednie koła; skrzynie biegów: manualne 5b i 6b, półautomatyczna 5b, automatyczna 6b;
 • Opel Corsa VI (F) – pojemność silników: 1,2–1,5 l; moc silników: 75–130 KM; napęd na przednie koła; skrzynie biegów: manualne 5b i 6b, automatyczna 8b. 

Opel Corsa – opinie kierowców

Opel Corsa jest doceniany przez kierowców przede wszystkim za doskonałe właściwości jezdne, solidne nadwozie, niskie koszty eksploatacyjne, pojemny bagażnik, a także precyzję wykończenia wnętrza. Szósta generacja tego modelu cechuje się nowoczesnym wyglądem i dobrymi osiągami. Jest także wyposażona w liczne systemy bezpieczeństwa.

Precyzja wykonania, solidne podzespoły i przystępna cena to cechy, które zapewniły Oplowi rozpoznawalność i uznanie wśród kierowców. Niestety nawet najlepsze samochody z biegiem lat się zużywają. Do najczęściej zgłaszanych usterek Corsy można zaliczyć m.in.: awarie silników wysokoprężnych, pojawiające się na karoserii ogniska rdzy, usterki układu kierowniczego, problemy z rozrusznikiem, awarie elektryki (np. problemy z radiem czy lusterkami).

Wiadomości

 • ​Opel świętuje wyprodukowanie 11 mln egzemplarzy Corsy!

  ​Opel świętuje wyprodukowanie 11 mln egzemplarzy Corsy!

  Piątek, 31 grudnia 2021 (06:50)
  Z linii produkcyjnej saragosskiej fabryki Stallantisa zjechał 11 mln egzemplarz Opla Corsy! Model produkowany jest nieprzerwanie od 1982 roku.
 • Opel Mokka-e i Corsa-e z większym zasięgiem

  Opel Mokka-e i Corsa-e z większym zasięgiem

  Środa, 1 grudnia 2021 (08:14)
  ​Opel Corsa-e i Mokka-e będą miały większy zasięg. Producent chwali się, że nie tylko wg normy WLTP, ale również w realnych warunkach.
 • 10 najlepszych aut do miasta. Aż pięć jest z Europy!

  10 najlepszych aut do miasta. Aż pięć jest z Europy!

  Wtorek, 16 listopada 2021 (14:44)
  Najlepiej sprzedający się samochód segmentu B na świecie to Toyota Yaris. Auto ma większy udział w rynku, niż Volkswagen Polo i Opel Corsa razem wzięte!
 • Reklama

 • Opel Corsa OPC. Znamy cenę

  Opel Corsa OPC. Znamy cenę

  Środa, 15 kwietnia 2015 (11:36)
  Już w przyszłym miesiącu dealerzy Opla w Polsce rozpoczną przyjmowanie zamówień na nową Corsę w najmocniejszej wersji sygnowanej prze Opel Performance Center. Na ile wyceniono małego...
 • Opel Corsa z nowym silnikiem i pakietami wyposażenia

  Opel Corsa z nowym silnikiem i pakietami wyposażenia

  Czwartek, 19 marca 2015 (11:53)
  Corsa otrzymała jednostkę 1.4 Turbo, stanowiącą pomost pomiędzy wersją OPC, a zwykłymi odmianami.
 • Opel Corsa OPC. Małe auto z potężną mocą!

  Opel Corsa OPC. Małe auto z potężną mocą!

  Środa, 4 lutego 2015 (13:07)
  ​Opel zaprezentował Corsę w wersji OPC. Ten niewielki samochód może imponować osiągami.
 • Reklama

 • Rekord Opla Corsy. Będzie hit!

  Rekord Opla Corsy. Będzie hit!

  Piątek, 24 października 2014 (14:09)
  Najnowsza, piąta już generacja Opla Corsy, zaledwie kilkanaście dni temu miała swój oficjalny debiut na salonie motoryzacyjnym w Paryżu.
 • Opel Corsa po raz piąty! Pierwsze zdjęcia

  Opel Corsa po raz piąty! Pierwsze zdjęcia

  Środa, 9 lipca 2014 (12:50)
  ​Opel zaprezentował zdjęcia nowej Corsy. Piąta generacja tego pojazdu zadebiutuje na salonie w Paryżu w październiku, a pierwsze samochody trafią do salonów przed końcem roku.