Reklama

Suzuki grand vitara. Ten SUV poradzi sobie w terenie

Suzuki grand vitara to kompaktowy SUV produkowany od 1998 roku. Obecna generacja zadebiutowała na rynku w 2005 roku, drobne zmiany zostały wprowadzone trzy lata później.

Można się więc spodziewać, że już niedługo japońska firma zaprezentuje następcę tego pojazdu. Nim to się jednak stanie, przyjrzyjmy się bliżej samochodem, które obecnie można kupić w salonach.

Reklama

Do testu wybraliśmy samochód wyposażony w benzynowy silnik o pojemności 2,4 litra i mocy 169 KM. Jednostka cechuje się wysoką kulturą pracy i zapewnia autu dobrą dynamikę. Grand Vitara przyspiesza do 100 km/h w 11,2 sekundy i potrafi rozpędzić się do 180 km/h.

Niestety, jest to okupione dosyć dużym zużyciem paliwa. W jeździe miejskiej, a nawet w cyklu mieszanym, trudno zejść poniżej 11l/100km.

Największym plusem testowanego pojazdu są jego duże zdolności terenowe. Moment obrotowy jest przekazywany na cztery koła, w trudniejszym terenie możemy zablokować międzyosiowy mechanizm różnicowy. Do dyspozycji mamy też reduktor - po jego włączeniu autu nie straszne błoto czy głęboki piach.

Zobacz wideotest suzuki grand vitara:

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: SUV | Grand | Suzuki Grand Vitara

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje