Wyścigowy Mustang GTR

Na tuż przed 40. rocznicą od wprowadzenia do sprzedaży pierwszego Mustanga, Ford postanowił zaprezentować zupełnie nową, sportową odmianę tego modelu, oznaczoną symbolem GT-R. Jest to dopiero wersja koncepcyjna auta, jednak już w tej fazie produkcyjnej pojazd robi niesamowite wrażenie.

Najważniejszym jego elementem jest, wracający pod maskę "fordowskiego rumaka", 5,0-litrowy silnik. Dysponuje on mocą 440 koni mechanicznych, jednak firmy tuningowe udowodniły już w zeszłym roku, że jednostka ta może z łatwością przekroczyć moc 500 KM, po odpowiednich modyfikacjach tuningowych.

Nadwozie Mustanga GT-R otrzymało lakier Valencia Orange, który ma nawiązywać do legendarnego modelu z 1970 roku (Mustang Grabber Orange), który w wyścigach Boss 302 Trans-Am święcił liczne sukcesy, kierowany choćby przez słynnego Parnelli Jonesa.

Prototypowy ford powstał na bazie "cywilnego" modelu Mustanga 2005, który trafi do sprzedaży na jesieni tego roku. Przeznaczeniem sportowej wersji GT-R mają być liczne wyścigi drogowe na całym świecie. Pojedyncze egzemplarze pomarańczowego Mustanga trafią też zapewne w ręce zamożnych kolekcjonerów. Nie wydaje się jednak, by pojazd ten otrzymał homologację, uprawniającą go do użytkowania na publicznych drogach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ford | Pojazd | Mustang
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama