Reklama

VW new compact coupe

Nareszcie! Volkswagen długo kazał czekać swoim fanom na coupe z prawdziwego zdarzenia.

Wygląda jednak na to, że już niedługo do oferty producenta z Wolfsburga dołączyć może niezwykle stylowe coupe, które w prostej linii można okrzyknąć następcą kultowych modeli, jak chociażby karmann ghia.

Reklama

Zapowiedzią powrotu niemieckiej firmy do tego segmentu rynku był już model scirocco, który jednak nie jest typowym coupe, w pełnym tego słowa znaczeniu. Teraz ma się to jednak zmienić. Na salonie samochodowym w Detroit, Volkswagen zaprezentował bowiem swój najnowszy prototyp o roboczej nazwie new compact coupe. Rozmiarami pojazd najbardziej zbliżony jest do jetty (długość 4,54 m, dla porównania golf mierzy 4,19). Wnętrze przypomina nieco to, znane z obecnej generacji scirocco.

Co ciekawe, prototyp, który wygląda na wersję produkcyjną, wyposażony jest w napęd hybrydowy. Głównym źródłem mocy jest 1,4-litrowy silnik TSI rozwijający 150 KM. Jednostka wspomagana jest przez elektryczny motor (o mocy 20 kW) zamontowany pomiędzy silnikiem benzynowym, a zautomatyzowaną, sześciostopniową, dwusprzęgłową przekładnią DSG.

Źródłem energii elektrycznej są umieszczone z tyłu baterie litowo-jonowe (1,1 kWh). Samochód rozpędza się do setki w czasie 8,6 sekundy, prędkość maksymalna to około 230 km/h.

Auto z tego rodzaju napędem spełnia również rygorystyczne przepisy dotyczące emisji dwutlenku węgla. Jego średnia emisja na kilometr wynosić ma 98 gramów, co oznacza zużycie paliwa na poziomie 4,2 l/100 km.

Póki co, nie wiadomo jeszcze, czy samochód trafi do seryjnej produkcji. Jego występowanie na europejskim rynku również stoi pod znakiem zapytania, ze względu na niewielką popularność tego typu pojazdów na Starym Kontynencie. Tak, czy owak, trzymamy kciuki!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Haven | Volkswagen | Compact | NEW | coupe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje