Reklama

Volvo dla bezdzietnych

W styczniu 2001 roku, Volvo zaprezentowało prototyp o nazwie SCC. Rok temu zaś na Challenge Bibendum w Szanghaju pokazano po raz pierwszy concept car 3CC.

Co mają wspólnego ze sobą te auta? Ano to, że były zapowiedzią produkcyjnej wersji malucha Volvo, czyli C30.

Ale samochód, który prezentujemy na zdjęciach to nie ostateczna, produkcyjna wersja nowego Volvo. To wciąż prototyp, tyle, że bardzo zbliżony do finalnej już wersji.

C30 zadebiutuje już za kilka dni na salonie w Detroit. W Europie pokazany zostanie, już bez dodatkowej nazwy Design Concept we wrześniu przyszłego roku na salonie w Paryżu.

C30 Design Concept to kompaktowy pojazd o sportowym wyglądzie, jednej parze drzwi, czterech indywidualnych fotelach oraz mocnym silniku.

Jego źródłem napędu jest pięciocylindrowa jednostka o pojemności 2.4l o mocy 260 KM i maksymalnym momencie 350 Nm. Dzięki niej C30 przyspiesza do 100 km/h w ciągu sześciu sekund. Stylizacyjnie samochód ten nawiązuje do klasycznego P1800 ES.

Reklama

Premiera C30 będzie znaczącym wydarzeniem dla szwedzkiej firmy. Model ten wkracza bowiem do klasy samochodów kompaktowych, w których za rywali będzie miał Audi A3, BMW serii 1 czy Alfę Romeo 147. Zarząd Volvo wierzy jednak, że jest wielu młodych, zamożnych i bezdzietnych ludzi, którzy do tej pory nie mogli znaleźć dla siebie odpowiedniego modelu w gamie Volvo.

Dlatego firma planuje roczną sprzedaż nowego modelu na poziomie 600 tysięcy samochodów.

ZOBACZ galerię zdjęć.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: design | prototyp | concept car | volvo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne