Toyota Hilux w wersji elektrycznej. Japończycy pokazali nowy koncept

Toyota Hilux to bestseller wśród aut użytkowych i jak wszystkie inne modele, prędzej czy później zadebiutuje w bezemisyjnym wydaniu. Wiele wskazuje na to, że na elektrycznego Hiluxa nie będziemy długo czekać.

Nadchodzi elektryczna Toyota Hilux BEV

Toyota Hilux debiutowała ponad 55 lat temu, dziś ten model jest oferowany w ponad 180 krajach. O jego renomie świadczy fakt, że od 1968 roku sprzedało się ponad 20 mln egzemplarzy. Czy tego chcemy czy nie, nawet tak zasłużony model prędzej czy później doczeka się wersji bezemisyjnej. Wiele wskazuje na to, że elektrycznego następcę poznamy już niebawem, bowiem w Australii trwają już testy elektrycznego prototypu BEV Revo Concept. Co o nim wiemy?

Reklama

Toyota Hilux BEV. Elektryczny prototyp jeździ już po drogach

Elektryczny prototyp Toyoty Hilux został opracowany przy współpracy inżynierów z Australii i Tajlandii. 

Producent nie zdradził jeszcze danych technicznych. Osiągi i zasięg pozostają tajemnicą, jednak przedstawiciele projektu zapewniają, że elektryczny wariant radzi sobie równie dobrze, co wersje z jednostkami wysokoprężnymi. Prototyp jest już po pierwszych jazdach testowych.

Toyota Hilux także na wodór. Trwają zaawansowane testy

Brytyjscy inżynierowie Toyoty równolegle pracują nad Hiluxem z wodorowym napędem na ogniwa paliwowe. Do tej pory w zakładach Toyota Manufacturing UK (TMUK) w Derby, powstało dziesięć prototypowych egzemplarzy wykorzystujących komponenty z Toyoty Mirai drugiej generacji. Gotowe auta posłużą do przeprowadzenia rygorystycznych testów bezpieczeństwa i niezawodności, wymaganych przed rozpoczęciem produkcji, która może nastąpić już w drugiej połowie dekady.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Toyota | Toyota Hilux | elektryki | samochody elektryczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy