Reklama

Sud nowością Alfy?

Na październikowym salonie motoryzacyjnym w Paryżu Alfa Romeo zaprezentuje prototyp nowego małego modelu. Samochód ten będzie oparty na płycie podłogowej Fiata Grande Punto i prawdopodobnie będzie nazywał się Sud.

Stylistycznie mała Alfa ma nawiązywać do większych braci - 159 i Brery. Z przodu pojawią się charakterystyczne scudetto oraz potrójne lampy.

Reklama

Chociaż nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia nazwy najmniejszej Alfy (będzie ona pozycjonowana poniżej 147), to prawdopodobny jest powrót do nazwy Sud. Model ten,

zaprezentowany 34 lata temu stanowił przełom dla włoskiej firmy. Był m.in. pierwszy małym samochodem skierowany do szerokiego grona odbiorców, miał przedni napęd, a jego produkcja odbywała się na południu Włoch (stąd nazwa Sud), co jednak odbiło się na jakości wykonania. Samochód był także bardzo nieodporny na rdzę, a popularne wówczas powiedzenie głosiło, że Alfa Sud rdzewieje już na plakatach lub linii produkcyjnej.

Następcą Suda był model 33, potem 145 i 146. Obecnie produkowany jest 147, model ten jednak na tyle już urósł, że Włosi uznali za zasadne przygotowanie nowego mniejszego modelu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje