Reklama

Sprint czyli nowa alfa GTV

Jak z udanego, bardzo dobrze przyjętego na rynku pojazdu kompaktowego zrobić auto typu coupe? Po prostu go spłaszczyć. Tak postąpił Mike Robinson, projektant Fiata, Lancii i Alfy Romeo z biura CentroStyle z Los Angeles, który otrzymał zadanie stworzenie następcy alfy romeo GTV. Co wymyślił prezentujemy na zdjęciu.

Tradycje Alfy Romeo w produkcji pojazdów typu coupe są ogromne. Miłośnicy "coure sportivo" pamiętają zapewne chociażby alfettę GT, 1300 Junior Zagato czy GTV 2000. Był taki okres w, kiedy to Alfa Romeo produkowała .jednocześnie cztery modele aut typu coupe.

Współczesne GTV to pojazd produkowany już od 1994 roku, który cztery lata później poddany został gruntownej modernizacji. Jego charakterystyczną cechą jest klinowata forma, która nie za bardzo przystaje do aktualnie panującej mody. Nic więc dziwnego, że prędzej czy później - na bazie alfy 147 - powstanie bardziej opływowa wersja coupe.

Reklama

Według naszych informacji nowa sportowa alfa pożegna się z nazewnictwem GTV i otrzyma nazwę sprint. To nawiązanie do wspaniałej tradycji giulietty sprint z karoserią Bertone z 1954 r.

Alfa sprint, która w sprzedaży pojawi się prawdopodobnie dopiero pod koniec 2002 lub na początku 2003 roku produkowana będzie w dwóch wersjach silnikowych - 150-konnej (jednostka napędowa o pojemności 1,8 litra) i ... 250-konnej (pojemność 3200 V6).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Po prostu | coupe | romeo | sprint

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy