Reklama

Sports Tourer

Na salonie motoryzacyjnym w Paryżu Mercedes zaprezentuje dwa warianty pojazdu nazwanego Sports Tourer.

Są to "Vision R" Grand Sports Tourer, który przeznaczony ma być na rynek europejski oraz "Vision B" Compact Sports Tourer. Tymi samochodami niemiecki producent przedstawia swoją wizję rozwoju pojazdów rodzinnych.

Sport Tourer to rodzina pojazdów, której koncepcję Mercedes zaprezentował po raz pierwszy w 2002 roku. Obejmuje ona sportowego sedana, kombi, vana oraz SUV-a.

Grand Sports Tourer "Vision R", który zaprezentowany zostanie w Paryżu ma rozstaw osi wynoszący 2980 mm i został zaprojektowany jako pojazd 4+2. Oznacza to, że na jego pokładzie znajdzie się miejsce dla czterech osób dorosłych i dwójki dzieci. Każdy z pasażerów ma swój własny fotel oraz miejsca tyle, ile zapewniają obecnie luksusowe pojazdy.

Reklama

Wnętrze "Vision R" wykończone jest w skórze i drewnie. Znalazło się tam miejsce również na wstawki aluminiowe.

Pojazd napędzany jest silnikiem wysokoprężnym V6. Moc 218 KM przekazywana jest za pośrednictwem siedmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów 7G-Tronic na cztery koła. Wszystko to przy zużyciu paliwa na poziomie 7.3 l/100 km.

Compact Sports Tourer "Vision B" jest samochodem, który trudno zakwalifikować to jednej klasy. Przy kompaktowym rozmiarach zewnętrznych oferuje bowiem tyle miejsca pasażerom, ile duże limuzyny. Napędzany jest czterocylindrowym silnikiem Diesla o mocy 140 KM i momencie 300 Nm. Zużycie paliwa ma wynosić zaledwie 5 l/100 km.

O innych paryskich premierach poczytasz TUTAJ.

TUTAJ galeria zdjęć.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mercedes

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy