Reklama

​Project Maybach - pożegnanie z Virgilem Ablohem

Mercedes-Benz zaprezentował wizjonerski pojazd Project Maybach, który powstał we współpracy z niedawno zmarłym projektantem Virgilem Ablohem.

Samochód został wystawiony w Rubell Museum, w Miami na Florydzie. Wystawa jest hołdem dla Virgila Abloha, projektanta, który zmarł w zeszłym tygodniu. Na prośbę jego rodziny, producent podzielił się z widownią owocem pracy artysty, jakim jest Project Maybach.

Dwudrzwiowe elektryczne coupe łączy w sobie cechy auta offroadowego i luksusowej limuzyną. Szklany kokpit został uzbrojony w zewnętrzną klatkę bezpieczeństwa z miejscem na bagaż na jej górze. Na masce umieszczono panele słoneczne, które umożliwiają ładowanie akumulatorów. Bryła nadwozia, zwłaszcza charakterystyczne kanciaste zwieńczenia z tyłu i przodu, przypomina odrobinę Rolls-Royce’a. Rozmiar samochodu jest równie arystokratyczny - nadwozie ma prawie 6 metrów długości.

Reklama

Wnętrze, tak jak karoseria, wykończone zostało w piaskowo-beżowym kolorze. Uwagę przykuwają obszerne fotele, które można złożyć, tworząc tym samym coś na wzór leżanki. Wszystko to składa się na wizję samochodu dla podróżników, którzy nawet w trudnych warunkach nie chcą rezygnować z luksusu.

Virgil Abloh był designerem, architektem, stylistą, DJ-em oraz producentem muzycznym. Zmarł 28 listopada. Miał 41 lat.

***

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje