Reklama

Pięciodrzwiowa gorąca fiesta. Wkróce w salonach

W segmencie usportowionych kompaktów (tzw. hot-hatchy) czy też samochodów miejskich dominują pojazdy trzydrzwiowe.

Oczywiście zdarzają się wyjątki (np. seat leon cupra), ale generalnie przyjmuje się, że jeśli samochód jest skonstruowany z nastawieniem na osiągi i sprawianie przyjemności z jazdy, to druga para drzwi jest mu zbędna.

Reklama

Wydawało się, że w myśl tej zasady postępuje też Ford, który we wrześniu na salonie we Frankfurcie pokazał prototyp fiesty ST. Okazuje się jednak, że nie jest tak do końca. Otóż, na salonie w Los Angeles Ford pokaże kolejny prototyp sportowej fiesty, tym razem pięciodrzwiowej.

Dane techniczne pozostały bez zmian. Samochód jest napędzany silnikiem 1.6 EcoBoost, który dzięki doładowaniu dysponuje mocą 180 KM i momentem 240 Nm. Dodatkowa para drzwi w żaden sposób nie wpłynęła na osiągi - auto przyspiesza do 100 km/h w 6,9 s oraz osiąga prędkość 220 km/h.

Stylistycznie auto różni się od "zwykłych" fiest. Z przodu w oczy rzuca się potężna osłona chłodnicy, a z tyłu - dyfuzor. Ponadto samochód otrzymał poszerzone błotniki oraz 17-calowe koła. Również przednie reflektory i tylne światła są zmienione.

Produkcyjnej wersji fiesty ST możemy spodziewać się w salonach już w przyszłym roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: gorąca

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje