Nowy koncept Renault to pokaz technologii. Jest nawet ochrona przed cyberatakami

Renault zaprezentowało innowacyjny pojazd, który stanowi pokaz cyfrowych możliwości francuskiego koncernu. Model o nazwie H1st Vision zawiera 20 innowacji, stworzonych wspólnie z pięcioma czołowymi firmami technologicznymi.

H1st Vision to elektryczny samochód koncepcyjny stworzony na bazie Renault Scenic. Pojazd został zaprezentowany w Paryżu podczas konferencji VivaTech jako swoisty pokaz cyfrowych możliwości koncernu.

20 innowacyjnych technologii w jednym samochodzie

Niezwykły model stanowi bazę dla 20 innowacyjnych technologii, które są wynikiem współpracy Renault z pięcioma francuskimi producentami rozwiązań elektronicznych - począwszy od firm zajmujących się oprogramowaniem i układami scalonymi, aż po przedsiębiorstwa telekomunikacyjne, a nawet... obronne. 

Konsorcjum nazwane "Software République" zostało uruchomione w 2021 roku i od tego czasu pracuje nad szeroko zakrojonymi projektami.

Reklama

Wśród zaprezentowanych w samochodzie rozwiązań znalazły się m.in:

  • technologie cyberbezpieczeństwa połączone z funkcją nagłego reagowania
  • całkowicie nowy system dostępu do samochodu, bazujący na technologii biometrycznej
  • ukierunkowany system dźwiękowy, który współpracuje z kierowcą  
  • system analizy nastroju i stanu zdrowia kierowcy oraz pasażerów
  • rozwiązania optymalizujące zasięg i prędkość ładowania samochodu

Już wkrótce w modelach produkcyjnych?

Jak można wyczytać w oficjalnym komunikacie prasowym - koncepcyjne Renault H1st Vision powstało w rekordowo szybkie sześć miesięcy. Przy tworzeniu pojazdu brało udział około 100 wykfalifikowanych inżynierów.

Co więcej - każda z wyżej wymienionych technologii jest stale rozwijana i istnieje duża szansa, że w przyszłości zagości w samochodach produkcyjnych marki Renault. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Renault
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy