Reklama

Moonster zwycięzca!

30 września 2000 roku Peugeot zamieścił na swojej witrynie internetowej konkurs na najlepszy projekt samochodu - "Zaprojektuj auto, którym chciałbyś jeździć w 2020 roku". Inicjatywa była zwrócona w stronę młodych ludzi, którzy na co dzień nie mają okazji przedstawiać swoich, często rewelacyjnych projektów szerszej widowni. Koniecznie zobacz Peugeota Moonstera w naszej mini-galerii

Wszystkie nadesłane pomysły były szczegółowo analizowane przez fachowców z Peugeota. Ostatecznie, z pośród ponad 2000 nadesłanych projektów wybrano jeden, a jego twórcy przyznano specjalną nagrodę. Zwycięzcą okazał się Jugosłowianin, Marko Lukovic. Student z Belgradu otrzymał niesamowitą propozycję - jego projekt został wykonany w pełnym wymiarze i zaprezentowany na tegorocznym salonie samochodowym we Frankfurcie nad Menem.

Moonster to dwuosobowy pojazd, w projekcie napędzany elektrycznymi silnikami umieszczonymi w kołach. Inżynierów z Peugeota zachwyciła przede wszystkim linia jego nadwozia, nawiązująca do pojazdów UFO. Podkreśla ona dynamizm, siłę i wyjątkowość auta. Zabrano się zatem za budowanie pełnowymiarowego modelu Moonstera. Z prostych projektów Lukovica powstały zaawansowane prace i trójwymiarowe modele komputerowe, które z czasem przeradzały się w prawdziwy pojazd. Aluminiowe nadwozie musiało być ręcznie wykonane i wypolerowane. Podwozie zbudowano z włókien węglowych. W zaprezentowanym we Frankfurcie modelu nie ma silnika, skrzyni biegów, nie ma nawet zawieszenia. Jednak nawet rzeźba stworzona z pomysłu młodego Jugosłowianina wzbudzała zainteresowanie zwiedzających targi.

Reklama

Peugeota Moonstera oraz inne auta wystawione na salonie we Frankfurcie możesz zobaczyć w naszej GALERII

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zwycięzcy

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy