Reklama

MINI roadster!

Mimo, iż BMW wydało już miliony na rozwój swojej nowej marki - MINI, to monachijski koncern wcale nie zamierza zwalniać tempa. Nową inwestycją jaką poczynił w stosunku do legendy brytyjskiej motoryzacji jest projekt wprowadzenia całej serii nowych, ciekawych wersji nadwoziowych. Pierwszą z nich będzie MINI Roadster, który zostanie zaprezentowany już podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie. Na razie samochód ten to jedynie prototyp, jednak szefowie firmy zapowiadają, że w 2004 roku MINI Roadster pojawi się w salonach sprzedaży.

Kabriolety zawsze znajdowały się w ofercie brytyjskich mini. Tłumaczyć można to tym, że z tak małego auta można stworzyć kabriolet bez konieczności znacznych modyfikacji konstrukcji. Nie trzeba bowiem przy małych wymiarach pojazdu w znaczny sposób wzmacniać karoserii. Początkowo BMW chciało stworzyć z MINI czteroosobowe auto bez dachu. Zabrakło jednak miejsca w tylnej części samochodu, w której mógłby się mieścić składany dach. Stworzono zatem dwuosobowego roadstera, który nie tylko gwarantuje przestrzeń na dach, ale również sporo miejsca dla podróżujących. Znalazła się też przestrzeń na atrakcyjny dodatek, jakim są aerodynamiczne, chromowane łuki za tylnymi siedzeniami.

Reklama

Siłą napędową nowego kabrioletu będą dwa silniki. Pierwszy znany z Cooper'a to jednostka o pojemności 1,6 litra i mocy 115 KM. Drugim napędem będzie turbodoładowany silnik o mocy 163 KM, który pod koniec tego miesiąca zostanie zaprezentowany w sportowym Cooperze S podczas salonu samochodowego w Tokio.

Po roadsterze BMW zamierza zaprezentować MINI w wersji kombi, które nawiązywać będzie do oryginalnych wersji Traveller i Coutryman z lat 60.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: BMW | roadstery | roadster | MINI Roadster

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje