Reklama

Mercedes 4+2

Na zbliżającym się salonie samochodowym w Detroit Mercedes zaprezentuje po raz pierwszy w Ameryce (auta te miały już swoją premierę na salonie samochodowym w Paryżu) dwa prototypy o nazwie Grand Sports Tourera "Vision R" i Compact Sports Tourer "Vision B".

Ideą samochodów typu Sports Tourer, które MB pokazał po raz pierwszy w roku 2002, jest połączenie zalet sportowej limuzyny, kombi, vana i SUVa. W ten oto sposób niemiecki koncern wyobraża sobie nową kategorię samochodów.

To auta mogące pogodzić wielorakie zastosowania. Takie, którymi na co dzień jeździ się do pracy, a w czasie wolnym służą z powodzeniem do rekreacyjnych wypadów.

Grand Sports Tourer "Vision R" jest samochodem z liczbą miejsc 4+2. Pasażerowie mają do dyspozycji wygodne pojedyncze fotele oraz przestrzeń, której nie spotyka się w limuzynach nawet najwyższej klasy. Podobnie rzecz ma się z mniejszym, o kompaktowym wymiarze "Vision B".

Dzięki napędowi na wszystkie koła, pneumatycznemu zawieszeniu i nowemu silnikowi Diesla V6, duży Sports Tourer stwarza warunki do dynamicznej jazdy. W połączeniu z siedmiobiegową automatyczną przekładnią 7G-TRONIC, jednostka ta zużywa mniej niż dziewięć litrów paliwa na 100 kilometrów.

Reklama

Pod maską kompaktowego Sports Tourera pracuje nowy czterocylindrowy silnik Diesla, który dzięki mocy 103 kW/140 KM i momentowi obrotowemu 300 Nm pozwala osiągać imponujące przyspieszenia. Podobnie skład spalin i zużycie paliwa - poniżej 6 litrów na 100 km - są bardzo dobrym osiągnięciem.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Grand | Auta | VISION | VISION | Mercedes

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy