Reklama

Maserati Greale - testy w Skandynawii

Maserati przygotowuje się do rynkowego debiutu włoskiego konkurenta Porsche Macan - Maserati Greale. Przedprodukcyjne egzemplarze przechodzą właśnie wymagające testy na skutych lodem drogach Skandynawii.

Testy prototypów Grecale trwają. Aktualnie odbywają się na zmrożonych szwedzkich polanach - w ekstremalnie niskich temperaturach, na nawierzchniach o bardzo małej przyczepności, gdzie przedprodukcyjne egzemplarze nowego SUV-a Maserati mogą przetestować maksymalne osiągi w ekstremalnie niesprzyjających okolicznościach przyrody.

Maserati Grecale w Szwecji - na śniegu i mozie do minus 30 stopni C

Prototypy są testowane z myślą o sprawdzeniu ich zachowania w najniższych temperaturach. To mordercze testy nie tylko dla silnika i układu napędowego. Chodzi też o sprawdzenia jak z ekstremalnymi temperaturami (w Laponii do - 30 stopni Celsjusza) radzi sobie np. układ wentylacji i ogrzewania wnętrza.

Reklama

Przy okazji przeprowadzane są testy na potrzeby precyzyjnego skonfigurowania charakterystyki przyczepności, podsterowności i nadsterowności samochodu w poszczególnych trybach jazdy oraz z różnymi rozmiarami i typami kół. Cel: szczegółowe zdefiniowanie każdego z dostępnych programów jazdy.

Przypominamy, że początkowo premiera Maserati Grecale planowana była na listopad 2021 roku. Włosi zdecydowali się jednak przesunąć debiut modelu na wiosnę roku 2022. Jak sądzicie, czy uda im się dotrzymać tej daty?

***

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy