Reklama

Lirica z Windows

Salon w Genewie to okazja do prezentacji nie tylko samochodów, które wkrótce trafią do produkcji, ale i pojazdów, które stanowią zaledwie wizję przyszłości.

Tak jest właśnie w przypadku włoskiej firmy stylistycznej Inovo Design i przedstawionego przez nią prototypu Lirica.

Pojazd ten zaprojektowany został w całości przy pomocy komputera, bez budowania modeli w mniejszej skali. W efekcie zajęło to tylko osiem tygodni.

Lirica ma niemal pięć metrów długości i ponad trzy metry rozstawu osi. Stylem nawiązuje bezpośrednio do sportowych włoskich samochodów (coupe 2+2), nie brak jednak także akcentów w stylu retro.

Pojazd wyposażono w układ napędowy typu transaxle, a więc silnik V8 znajduje się z przodu, natomiast skrzynię biegów zlokalizowano przy napędzanej tylnej osi. Takie ułożenie przekładni powoduje, że masa samochodu rozkłada się niemal po równo na obie osie.

Reklama

Wnętrze Liricy jest futurystyczne. Wewnątrz kierownicy zlokalizowano ekran z informacjami przydatnymi kierowcy, obok na konsoli środkowej znalazło się miejsce dla kolejnego, 10-calowego ekranu dotykowego. Ponadto każdy z pasażerów ma do swojej dyspozycji kolejne ekrany o dużych przekątnych, na których można oglądać filmy DVD, grać, a także surfować po internecie. Wszystkim zarządza specjalnie zaprojektowany komputer pracujący pod kontrolą Windows XP Professional.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy