Kuzyn Scenica czyli Cliospace

Czy pamiętacie prototyp Renaulta o nazwie Ellypse? Ten pokazywany podczas ubiegłorocznego salonu samochodowego w Paryżu pojazd (możesz zobaczyć zdjęcia i przeczytać o nim TUTAJ) to 3,9-metrowy hatchback o dość futurystycznych kształtach.

Pojazd ten powstał nie bez przyczyny – testowane są w nim rozwiązania, które wykorzystane zostaną w przygotowywanym już do produkcji nowym aucie. Będzie to prawdopodobnie samochód, który na razie skrywany jest pod kryptonimem J77. To zbudowane na płycie podłogowej nowego Nissana Micry auto klasy MPV (Multi Purpose Vehicle) o roboczej nazwie Cliospace zadebiutuje na najbliższym salonie samochodowym w Paryżu (jesień 2004). Mniejszy kuzyn Scenica II wykorzysta silniki stosowane w Renault Clio – benzynowe jednostki o pojemności 1.2, 1.4 i 1.6 litra oraz Diesla o pojemności 1.5 dCi.

Reklama

Renault – choć nieco spóźniony – dołączy więc do producentów, którzy oferują już, bądź lada moment wprowadzą do sprzedaży auto typu MPV. Mowa tu o Fordzie Fusion, Fiacie Idea czy Oplu Merivie. Prasowa premiera tego ostatniego samochodu odbywa się właśnie dzisiaj na Majorce. Wśród zaproszonych dziennikarzy jest także reporter INTERIA.PL. Wkrótce zamieścimy jego relację.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pojazd
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy