Reklama

Kabina czerwonej alfy...

Wielu z Was zachwycało się Alfą 8c Competizione, podczas oficjalnego debiutu pojazdu na zeszłorocznym salonie we Frankfurcie nad Menem, a potem na niedawnych targach w Genewie. Wcześniej znaliśmy jednak tylko zewnętrzne oblicze włoskiego auta, natomiast dziś chcemy przyjrzeć się jego wnętrzu.

Przez cały czas specjaliści Alfy Romeo pracują nad nowym modelem 8c Competizione. W trakcie ich prac odbyły się pokazy auta we Frankfurcie i w Genewie, jednak z każdym dniem pojazd ten zyskuje nowe elementy. Dziś możemy przeanalizować nieznany dotąd projekt wnętrza nowej alfy.

Mimo, że w grupie Fiata nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja o wprowadzeniu Alfy 8c Competizione do seryjnej produkcji, to uważne dopracowywanie prototypu przez projektantów i inżynierów wydaje się świadczyć o tym, że inne rozwiązanie nie wchodzi już w ogóle w grę.

Od momentu debiutu we wrześniu zeszłego roku na salonie samochodowym we Frankfurcie nad Menem model 8c Competizione wyraźnie się zmienił. Najważniejszym krokiem naprzód jest gotowy projekt wnętrza pojazdu. Na zdjęciach widać, że styliści wciąż skutecznie podtrzymują klasyczny design aut Alfy Romeo. Deska rozdzielcza nowego auta wyraźnie nawiązuje do okresu lat sześćdziesiątych, choć nie zabrakło jej współczesnej funkcjonalności. W kabinie nie brakuje elementów chromowanych oraz lakierowanych wstawek w kolorze nadwozia.

Jeśli pojazd faktycznie trafi do produkcji, to w pierwszej fazie powstanie seria 1000 egzemplarzy, która zostanie sprzedana na indywidualne zamówienie.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: NAD | W.E. | romeo | Auta | kabina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama