Już za chwilę premiera!

Toyota i PSA (producent samochodów Peugeot i Citroen) pokażą za chwilę oficjalne zdjęcie (to co publikujemy to wizja komputerowa) samochodu, który na razie jest tajemnicą. To japońsko-francuski „maluch” produkowany w nowych zakładach obu koncernów w czeskim Kolinie. Za kilka minut zdjęcie to znajdzie się w naszym serwisie!

Linią zewnętrzną nadwozia tego pojazdu zajęła się Toyota. Widać to na naszym zdjęciu, bowiem samochód ten przypomina ... zminiaturyzowanego yarisa. Francuzi zaś odpowiedzialni byli za wystrój wnętrza nowego auta,

Konstrukcja małego samochodu Toyoty i PSA oparta jest na nowoczesnej płycie podłogowej, skonstruowanej w Japonii. Wykorzystana ona już została w koncepcyjnym pojeździe o nazwie ES3, który zaprezentowany został przez Toyotę na salonie samochodowym we Frankfurcie w 2001 roku.

Do napędu wytwarzanego w Czechach auta posłużą 1,0-litrowe jednostki benzynowe i 1,4-litrowe silniki wysokoprężne.

Reklama

Do wspólnego projektu nadwozia koncerny Toyota, Peugeot i Citroen dodadzą swoje drobne modyfikacje, charakterystyczne dla każdej marki. No i inne nazwy - aygo w przypadku Toyoty, 107 w przypadku Peugeota i C1 Citroena.

Od 2005 roku fabryka w Kolinie ma produkować do 300 tysięcy aygo/107/C1 rocznie. Mają to być samochody kosztujące około 5000 - 6000 euro. Jedna trzecia trafi do salonów Toyoty, reszta do dealerów Peugeota i Citroena. Wartość inwestycji w Czechach to 1,5 miliarda euro.

Czeskie przedsięwzięcie Japończyków i Francuzów nazywa się "Toyota Peugeot Citroen Automobile Czech" (TPCA). Prezesem firmy jest Masatake Enomoto, a jego zastępcą Jacques de Raismes.

Więcej szczegółów przedstawimy za 18 dni.

Copyright ©

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Prosta Spółka Akcyjna | chwila | Citroen | Peugeot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy