Reklama

Jednoosobowa toyota!

PM (Personal Mobility - osobisty środek transportu) to określenie nowego prototypu Toyoty, który już niebawem zadebiutuje na salonie samochodowym w Tokio. Ten niewielki pojazd o kosmicznym wyglądzie, będący połączeniem auta miejskiego ze skuterem, może zabrać na pokład tylko jedną osobę.

Do prowadzenia koncepcyjnej toyoty służą dwie dźwignie umieszczone tuż przy fotelu kierowcy, odpowiadające za skręcanie, przyspieszanie i hamowanie pojazdu. Napęd pochodzi zaś z umieszczonego z tyłu silnika elektrycznego.

Reklama

Kierowca dostaje się do wnętrza PM poprzez unoszoną przednią część kabiny, wraz z szybą. Auto naszpikowane jest nowoczesną technologią i systemami komputerowymi, które mogą nawiązywać kontakt z innymi egzemplarzami PM, wymieniając się przy tym danymi na temat eksploatacji i warunków drogowych. Dzięki temu możliwe jest użycie funkcji auto-pilota, który jadąc za innymi modelami PM sam doprowadzi nas do celu przejażdżki. Możliwe jest również zaprogramowanie miejsca docelowego poprzez satelitarny system nawigacyjny.

Toyota PM otrzymała również możliwość ekspresji własnych emocji poprzez emisję różnych kolorów świateł we wnętrzu, elementach nadwozia i tylnych kołach.

Stopień nachylenia kabiny oraz długość rozstawu osi zmienia się automatycznie i dostosowuje do aktualnych warunków drogowych i stylu jazdy kierowcy (kabina unosi się w momencie wsiadania do wnętrza, lekko obniża się podczas jazdy po mieście, a przy większych prędkościach osie rozchodzą się i kabina opada na najniższy poziom).

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje