Reklama

Infiniti QX Sport Inspiration - koncepcyjny SUV

QX Sport Inspiration to koncept zapowiadający najistotniejsze elementy designu przyszłych modeli Infiniti. Jest przedsmakiem kolejnej generacji SUV-a segmentu premium marki Infiniti w klasie średniej. Jego przedpremierowy pokaz odbył się podczas Infiniti Design Night w należącym do Infiniti studiu projektowym w Pekinie.

QX Sport Inspiration wyróżnia się zwartymi liniami, muskularnymi nadkolami, optycznie wysokim środkiem ciężkości, długą maską i sylwetką przypominającą coupe. QX Sport Inspiration to przykład designu "Elegancja pełna mocy", współgrającym z typowymi dla marki elementami, jak grill nakreślony dwoma łukami, ostre "spojrzenie zmrużonych oczu" lamp głównych i podcięty trzeci słupek.

Reklama

Futurystycznie zaprojektowane wnętrze jest dość minimalistycznie, a uwagę zwraca w nim przede wszystkim przedni podłokietnik, który płynnie przechodzi w część deski rozdzielczej, znajdującą się przed pasażerem. Natomiast ekran system multimedialnego oraz wyświetlacz zastępujący wskaźniki, mogłyby z powodzeniem już teraz znaleźć się w modelu seryjnym.

Infiniti QX Sport Inspiration jest autem czteroosobowym, choć w awaryjnej sytuacji zmieści się również i piąta osoba. Miejsca jest dość sporo, ponieważ SUV ten mierzy 4,6 m długości, 1,9 m szerokości oraz 1,65 m wysokości, natomiast jego rozstaw osi to 2,8 m. Z myślą o zapewnieniu jak największej przestrzeni zastosowano tutaj pływające cokoły foteli.

Producent wspomina też, że prototyp jest pojazdem wszechstronnym, który sprawdzi się nie tylko na utwardzonych drogach (gdzie docenimy świetne właściwości jezdne), ale także poza nimi, dzięki dużemu prześwitowi (23 cm).

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama