Hyundai Santa Cruz. Taki będzie koreański pickup?

Już za niespełna dwa lata w ofercie Hyundaia pojawić ma się auto z nadwoziem pickup. Model opracowywany głownie z myślą o amerykańskim rynku bazować będzie na podzespołach trzeciej generacji Hyundaia Tucson.

Produkcyjna wersja pojazdu, która - najprawdopodobniej - zadebiutuje  w styczniu na salonie motoryzacyjnym w Detroit, nawiązywać ma do koncepcyjnego Hyundaia Santa Cruz. Auto można było podziwiać w listopadzie ubiegłego roku na Los Angeles Auto Show.

Model otrzymał ponoć zielone światło od zarządu koreańskiej marki. Badania rynku wykazały, że - tylko na amerykańskim rynku - popyt osiągnąć może poziom 50 tys. egzemplarzy rocznie. Szacunkowa cena na terenie USA oscylować ma w okolicach 25 tys. dolarów.

Pokrewieństwo z oferowanym na Starym Kontynencie trzecim wcieleniem Tucsona sugeruje, że amerykański pickup oferowany będzie również z silnikami wysokoprężnymi. W europejskich salonach Tucson dostępny jest z m.in. z jednostkami 1,7 l CRDi i 2,0 l CRDi.

Reklama

Koreańczycy nie poinformowali, która ze światowych fabryk koncernu zajmie się budową nowego auta. Pojawienie się pickupa ze znaczkiem Hyundaia sugeruje, że nad siostrzanym modelem pracować mogą również styliści Kii.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy