Honda na prąd

Samochody hybrydowe, a więc takie napędzane silnikiem spalinowym i elektrycznym są podobno przyszłością motoryzacji. Teorię także lansują przede wszystkim Japończycy, którzy przodują w konstruowaniu tego typu pojazdów. Przykładem nie będzie produkowana już od pewnego czasu toyota prius, dostępna na razie tylko w Japonii. Bardziej globalne plany ma Honda ze swoim "hybrydem" o nazwie insight.

To dwumiejscowe, ważące niespełna 700 kilogramów autko ma być sprzedawane - i to już niebawem - także w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Czy trafi także do Polski jeszcze nie wiadomo, ale raczej nie. Przynajmniej w dającej się przewidzieć przyszłości.

Insight napędzany jest trzycylindrową jednostką benzynową o pojemności 1000 ccm i silnikiem elektrycznym. Źródłem energii jest 144 woltowa bateria doładowywana silnikiem spalinowym, który w zasadzie tylko do tego służy.

Honda na prąd jest samochodem z prawdziwego zdarzenia. Ma dwie poduszki powietrzne, wspomaganie kierownicy, ABS, centralny zamek i inne udogodnienia znane z "normalnych" aut.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Toyota Prius | samochody hybrydowe | prąd | Honda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy