Reklama

Hakaze jak wydma

Wielkimi krokami zbliża się salon w Genewie. Do otwarcia hal Palexpo pozostał już tylko miesiąc.

Nic dziwnego, że firmy motoryzacyjne powoli ujawniają swoje plany dotyczące tej najważniejszej tegorocznej wystawy motoryzacyjnej.

Nie inaczej postępuje Mazda, która poinformowała, że w Genewie pokaże swój kolejny prototyp z serii samochodów inspirowanych naturą o nazwie hakaze. Wcześniej Japończycy pokazali ryugę i nagare.

Boki hakaze ukształtowano na podobieństwo wydm rzeźbionych przez wiatr. Dzięki temu całość zyskała muskularny wygląd. Co ciekawe, stylistykę tego pojazdu opracowano w europejskim centrum stylistycznym Mazdy pod Frankfurtem.

Uwagę przyciąga dach, który został zintegrowany z przednią szybą. Może on być składany, co dostarczy wrażeń rodem z kabrioletu.

Hakaze ma 4.42 m długości, 1.89 m szerokości i 1.56 m wysokości. Mazda określa ten samochód jako... kompaktowy crossover coupe i kieruje go do ludzi młodych, preferujących aktywny tryb życia.

Reklama

Źródłem napędu prototypu jest benzynowy silnik turbo o pojemności 2.3 l. Współpracuje on z sześciobiegową, automatyczną skrzynią biegów, za pośrednictwem której moment obrotowy trafia na wszystkie cztery koła.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje