Genesis New York Concept – zapowiedź G70

Zaprezentowany na salonie w Nowym Jorku futurystyczny, koncepcyjny sedan, zdradza plany koreańskiego producenta do ataku na klasę średnią.

Nowa marka premium, należąca do Hyundaia, ma już w swojej ofercie dwa luksusowe sedany - G80 i G90. Teraz natomiast przygotowuje się do ofensywy na klasę średnią.

Zapowiedzią ekspansji jest Genesis New York Concept - czterodrzwiowy sedan o bardzo dynamicznie zarysowanej linii. Produkcyjna wersja, która otrzyma najpewniej oznaczenie G70, z pewnością będzie inspirowana kształtami konceptu.

Tego samego nie można jednak powiedzieć o wnętrzu, które projektowano głównie z myślą o zrobieniu wrażenia na osobach oglądających ten samochód. Masywny tunel między fotelami i ciekawie zaprojektowana konsola środkowa mogą wywrzeć wpływ na seryjnym modelu, ale z pewnością nie zrobi tego przypominająca wolant kierownica, ani 21-calowy, zakrzywiony ekran.

Reklama

Tym, co zostanie wykorzystane w G70, będzie niewątpliwie hybrydowy układ napędowy. Składa się on z 2-litrowego silnika benzynowego, współpracującego z motorem elektrycznym, które wspólnie generują 245 KM.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Genesis
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama