Reklama

Ford vertrek

Jednym z nowych pojazdów zaprezentowanych przez Forda na salonie w Detroit jest SUV o nazwie vertrek.

Koncepcyjny model to zapowiedź nowego, "globalnego" pojazdu amerykańskiej marki. Pojazd zbudowany został w oparciu o płytę podłogową forda focusa. Zastosowanie podzespołów samochodu kompaktowego do budowy SUV-a nie powinno dziś nikogo dziwić, warto przypomnieć, że na platformie poprzedniego focusa powstał m.in. land rover freelander.

Samochód utrzymano w duchu stylistycznym "kinetic design", którego nowe standardy wyznaczyła niedawno fiesta. Pod maską konceptu znalazł się nowy, 1,6-litrowy benzynowy silnik ecoboost, który wyposażono w system start&stop.

Reklama

Póki co nie wiadomo, czy nowy model trafi do produkcji seryjnej. Bliskie pokrewieństwo techniczne z focusem sugeruje jednak, że są na to spore szanse. Niewykluczone, że samochód mógłby zastąpić znany w Europie model kuga.

Galeria - Dziewczyny Detroit.

Galeria - Detroit, dzień pierwszy.

Galeria - Detroit, dzień drugi.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: SUV

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy