Fiat 500e Stormtrooper. Prosto z Gwiezdnych Wojen

Pod koniec roku swoją premierę będzie miał siódmy film z serii „Gwiezdne Wojny”. Fiat już teraz postanowił przygotować się na to wydarzenie, prezentując wyjątkową wersję modelu 500.

W "Przebudzeniu mocy" zobaczymy ponownie Luke’a Skywalkera, Hana Solo, Darth’a Vadera oraz niezliczone zastępy Stormtrooperów, stanowiących główny trzon armii Imperium Galaktycznego.

Właśnie do tych bezimiennych, ale kultowych, bohaterów, stanowiących nieodłączny element Gwiezdnych wojen, postanowił nawiązać Fiat swoim koncepcyjnym 500e Stormtrooper. Auto bazuje na elektrycznej wersji popularnej "pięćsetki", napędzanej motorem o mocy 111 KM i oferującej zasięg około 160 km na jednym ładowaniu.

Najważniejszym wyróżnikiem tej wersji jest oczywiście oryginalne, czarno-białe malowanie, nawiązujące do kombinezonu Stormtroopera. Uwagę zwraca przede wszystkim przednia szyba, która upodobniła się teraz do wizjera w hełmie żołnierza Imperium. Wpłynęło to niekorzystnie na widoczność, ale podobieństwo jest faktycznie spore.

Reklama

Również wnętrze ma czarno-białą kolorystykę, a na kierownicy znalazł się emblemat z głową Stormtroopera, który zastąpił znaczki włoskiego producenta również na nadwoziu.

Dla fanów Fiata 500 i Gwiezdnych wojen mamy niestety złą wiadomość - Fiat 500e Stormtrooper to tylko egzemplarz pokazowy. Włoski producent nie planuje stworzenia jego wersji produkcyjnej. Za zaprojektowanie tego auta odpowiedzialna jest firma Garage Italia Customs, która ma na swoim koncie już wiele przeróbek "pięćsetki".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fiat 500

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy