BMW Z4 Concept zapowiada nową generację tego roadstera

Samochód koncepcyjny, który został zaprezentowany na imprezie w Pebble Beach, daje pewne wyobrażenie co do tego, jak będzie wyglądać kolejna odsłona modelu Z4.

Z4 czy Z5? Według wcześniejszych informacji, nowa odsłona roadstera BMW miała otrzymać oznaczenie o numer większe, ale wiele wskazuje na to, że pozostanie dotychczasowa nazwa. Zmieni się za to wiele innych elementów.

Choćby baza dla tego samochodu - z racji niewielkiej zainteresowania tego typu autami, Bawarczycy opracowują nowy model we współpracy z Toyotą, czego efektem będzie także nowa Supra. Ta strategia dzielenia się kosztami nie wpłynie jednak na wygląd samochodu - jak można wnioskować z prezencji pokazanego w Pebble Beach konceptu, nowe Z4, choć wyraźnie będzie różnić się od poprzednika, zachowa wygląd typowy dla modeli BMW.

Reklama

Podobnie we wnętrzu pojawiają się znajome rozwiązania, jak choćby wolnostojący ekran systemu multimedialnego, sterowany centralnie umieszczonym pokrętłem. Zupełnie nowymi rozwiązaniami jest natomiast ekran zastępujący zegary, a także panel do sterowania klimatyzacją wkomponowany w nawiewy.

Niespodzianek nie będzie także pod maską - do napędu nowego Z4 posłuży 2-litrowa jednostka w dwóch wariantach mocy - 184 KM (20i) i 252 KM (30i). Na szczycie gamy stanie 3-litrowa, rzędowa "szóstka" o mocy 326 KM (M40i). Napęd trafi na tylne koła, za pośrednictwem skrzyni manualnej, lub 8-biegowego "automatu".

Sporą nowością w Z4 ma być natomiast powrót do materiałowego dachu. Koncept nie zdradza nic na ten temat, ale prototypy, które zakamuflowane testowane są na drogach, mają takie właśnie rozwiązanie.

Produkcyjną wersję roadstera BMW zobaczymy najpewniej dopiero w przyszłym roku.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy