Reklama

Asymetryczny nissan

Nissan zaprezentował w Detroit prototyp futurystycznego pojazdu klasy SUV o nazwie Bevel.

Samochód ten - według zapewnień japońskiej firmy - ma wykraczać poza obecnie pojmowanie samochodów klasy SUV, które mają dostarczać pasażerom maksimum komfortu.

Bevel ma być inny - przeznaczony dla twardego mężczyzny, który lubi aktywnie spędzać czas.

Samochód został zaprojektowany przez Nissan Design America z siedzibą w Kaliforni. Cechuje go asymetria - pojazd jest czterodrzwiowy, z tym, że z prawej strony pasażerowie mają do dyspozycji dwoje drzwi, natomiast po lewej znajduje się wejście tylko dla kierowcy. Ostatnie drzwi zlokalizowano z tyłu i prowadzą do bagażnika. Drzwi z prawej strony otwierają się w przeciwnych kierunkach, dzięki czemu nadwozie pozbawiono środkowego słupka. Pozwala to na swobodny dostęp do wnętrza oraz łatwe ładowanie długich przedmiotów.

Pod maską bevela pracuje silnik V6 o pojemności 2.5 l, a na pokładzie roi się od elektroniki. Kierownica oraz pedały (również hamulca!) nie mają fizycznych połączeń z resztą samochodu, sterowanie odbywa się za pomocą układu drive-by-wire, czyli elektronika odbiera impulsy z kierownicy oraz pedałów i wykonuje zamierzenia kierowcy.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: SUV | nissan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy