Reklama

Toyota prius C. Hatchback, ale nie dla nas

Toyota pokaże na salonie tokijskim nie tylko samochody przyszłości.

Jednym z pojazdów, które już wkrótce trafią do salonów jest toyota prius C. Samochód, który na rynku japońskim będzie nosił nazwę aqua to pojazd kompaktowy, a więc mniejszy od obecnie znanego priusa.

Prius C ma 399,5 cm długości, a więc jest krótszy od większości kompaktów sprzedawanych w Europie. Samochód napędzany jest oczywiście hybrydowo. W priusie C zastosowano jednak napęd znany z prototypu hybrydowego yarisa HSD, a nie priusa. Oznacza to, że pod maską pracuje benzynowy silnik o pojemności 1.5, (a nie 1.8 l), który wspomagany jest przed jednostkę elektryczną.

Reklama

Mocy układu napędowego Toyta nie ujawniła, natomiast średnie zużycie paliwa ma wynosić poniżej 3 l/100 km. Dodajmy, że samochód nie będzie miał możliwości ładowania akumulatorów z gniazdka.

Toyota prius C trafi do japońskich salonów jeszcze w grudniu. Następnie model będzie wprowadzany sukcesywnie na kolejne rynki. Auto nie trafi jednak do Europy, gdzie od przyszłego roku sprzedawany będzie nieco mniejszy (388,5 cm długości ) yaris HSD.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Toyota | Toyota Prius | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje