Reklama

Takie jest nowe porsche!

Jak zapewne słyszeliście, złośliwi twierdzą, że kryzys objawia się głównie tym, że jemy spleśniałe sery, pijemy stare wino i jeździmy samochodami bez dachów.

Obserwując poczynania niektórych producentów można dojść do wniosku, że w tym ironicznym zdaniu znajduje się jednak sporo prawdy.

Na zbliżającym się salonie samochodowym w Los Angeles Porsche, planuje zaprezentować całemu światu swój najnowszy kabriolet - boxstera w wersji spyder.

Chociaż na oficjalną prezentacją przyjdzie nam jeszcze poczekać do grudnia, już dzisiaj wiemy, że samochód ma się czym pochwalić. Wyposażone w klasyczny, płócienny dach auto ważyć ma zaledwie 1275 kg, co sprawi, że stanie się najlżejszym modelem tej marki.

Co więcej, auto wyposażone będzie w 3,4 litrowego, sześciocylindrowego boxera o mocy 320 KM, co sprawia, że spyder będzie nie tylko lżejszy, niż boxter S ale też mocniejszy! Wprawdzie na pojawienie się auta w salonach trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, znamy już wstępną specyfikację.

Reklama

W standardzie boxster spyder wyposażony będzie w dwusprzęgłową przekładnię PDK i sportowe zegary.

Osiągi są imponujące. Pierwsza setka pojawia się na prędkościomierzu już po 4,8 s (z otwartym dachem!), prędkość maksymalna to aż 276 km/h. Cena w Niemczech, rzecz jasna bez podatków, wynosić będzie 53,100 euro.

Porsche boxster spyder na filmie:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: porsche

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama