Tak wygląda nowy hyundai santa fe. Pierwsze zdjęcia

Chociaż hale genewskiego Palexpo ledwie kilka dni temu otworzyły się na motoryzacyjnych maniaków, producenci już przygotowują się do kolejnego salonu.

Już za niespełna miesiąc, w początku kwietnia, rozpocznie się amerykański New York Auto Show 2012. Jednym z pojazdów, które będą miały wówczas swoją premierę, jest zupełnie nowy hyundai santa fe.

By zwiększyć zainteresowanie swoim SUV-em Koreańczycy opublikowali właśnie pierwsze dwa zdjęcia kolejnej generacji.

Auto nie jest jedynie wariacją stylistów na temat poprzedniego wcielenia produkowanego od 2000 roku modelu. Wprawdzie producent nie opublikował jeszcze danych technicznych, ale wiadomo, że samochód zbudowany został od podstaw.

Nowy santa fe wpisuje się w obecny język stylistyczny Hyundaia. Samochód otrzymał m.in. charakterystyczną trapezoidalną, sześciokątną osłonę chłodnicy i wkomponowane w reflektory przeciwmgłowe, wykonane w technologii LED, światła do jazdy dziennej.

Reklama

Specyfikacja techniczna nie została jeszcze opublikowana, ale można się spodziewać, że w palecie jednostek napędowych pojawią się: 2,4-litrowy silnik benzynowy o mocy 174 KM i 2,2-litrowa jednostka wysokoprężna generująca 197 KM.

Koreańczycy wiążą z nowym modelem duże nadzieje. Poprzednie dwie generacje santa fe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem klientów. Od debiutu modelu w 2000 roku nabywców znalazło już niemal 2,6 mln egzemplarzy z czego prawie dwa miliony trafiły na rynki Stanów Zjednoczonych i Europy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hyundai Santa Fe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy