Reklama

Sportowa Invicta do sprzedaży

W wielkiej tajemnicy skrywano najnowszy pomysł brytyjskich konstruktorów - sportowe auto koncepcyjne - Invicta S1. Do momentu debiutu, na salonie samochodowym w Birmingham w październiku tego roku, nikt tak naprawdę nie wiedział nic o nowym samochodzie. Już jego pierwsze zdjęcie wzbudziło ogromne zainteresowanie nie tylko na "Wyspach", ale również wśród miłośników sportowych pojazdów na całym świecie. Jednak prawdziwy szok przeżyli jego twórcy podczas brytyjskiego salonu, kiedy to setki zwiedzających pytały z nadzieją w głosie, czy Invicta znajdzie się w seryjnej produkcji. Na odpowiedź ze strony producenta nie trzeba było długo czekać - potwierdzono bowiem oficjalnie, że Invicta S1 pojawi się w sprzedaży już na początku 2003 roku.

S1 to dwumiejscowy pojazd, z nadwoziem wykonanym ręcznie z włókien węglowych, który może przekroczyć prędkość 270 km/h, a od 0-100 km/h rozpędza się w nieco ponad 5 sekund! Wszystko za sprawą mocnego i lekkiego silnika American V8 o pojemności 4,6 litra, dysponującego mocą 320 KM. Auto poza sportowym charakterem łączy w sobie ekskluzywne wnętrze i najnowszą technologię.

Reklama

- Pracowaliśmy przez 24 miesiące w tajemnicy tylko dlatego, że chcieliśmy informować odbiorców o naszych osiągnięciach, a nie zaledwie o planach tych osiągnięć. S1 jest już gotowy, a jego seryjną produkcję rozpoczniemy w styczniu przyszłego roku. Od momentu debiutu na salonie w Birmingham zgłosiło się do nas mnóstwo osób z prośbą o jazdę testową naszym pojazdem, a nawet zamawiając w ciemno gotowy egzemplarz auta. Pierwsze modele trafią w ręce klientów już na początku 2003 roku - powiedział szef Invicty, Michael Bristow.

Cena gotowego pojazdu, wykonanego w głównej mierze ręcznie, wynosić będzie w Wielkiej Brytanii około 70 tysięcy funtów.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: birmingham | auto | sportowa | sportowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje