Skoda Superb po liftingu na zdjęciach i filmie

Już wkrótce w salonach pojawi się Skoda Superb po modernizacji. Jak zmienił się ten samochód?

Zmodernizowany Superb nie różni się bardzo od dotychczas oferowanej odmiany. Zmienił się przedni zderzak, co wymusiły nowe światła przeciwmgielne w technologii LED oraz większy grill, natomiast reflektory główne mają znajomy kształt, ale mogą być teraz wyposażone w matrycowe LEDy.

Nieco łatwiej nowego Superba będzie rozpoznać z tyłu, gdzie zmieniły się klosze świateł (więcej białej powierzchni), które są teraz połączone chromowaną listwą. Na liście opcji pojawiły się też nowe alufelgi w rozmiarze 18 i 19 cali.
Pewnym rozczarowaniem jest natomiast brak zmian we wnętrzu. Takie elementy jak wirtualne zegary, czy wystający z deski rozdzielczej ekran multimediów pojawiły się już wcześniej.

Reklama

Największą nowością w przypadku Superba jest hybrydowy układ napędowy typu plug-in, zastosowany po raz pierwszy w modelu Skody. Oparty jest on na benzynowej jednostce 1.4 TSI oraz motorze elektrycznym, które dają w sumie 218 KM. Auto wykorzystuje 6-biegową przekładnię DSG i pozwala na przejechanie do 55 km na samej tylko energii elektrycznej. Zła wiadomość jest taka, że obecność baterii wymusiła znaczące zmniejszenie bagażnika - do 485 l w liftbacku oraz 510 l w kombi. Mniejszy jest także bak paliwa, mieszczący 50 l.

Do gamy Superba powraca też uterenowiona wersja, która nie nazywa się już Outdoor (tak było w przypadku drugiej generacji modelu), ale Scout (tak jak inne uterenowione Skody). Auto wyróżnia się zmienionymi zderzakami ze srebrnymi nakładkami i plastikowymi osłonami progów oraz nadkoli. Pozostałe zmiany obejmują srebrne relingi, srebrne nakładki na lusterka, dedykowane 18-calowe felgi (opcjonalnie 19 cali), a we wnętrzu półskórzaną tapicerkę i drewniane listwy ozdobne. Najważniejsza zmiana to oczywiście zwiększony prześwit, chociaż tylko o 15 mm. Auto ma też osłony podwozia oraz tryb offroadowy, poprawiający trakcję poza utwardzonymi drogami.


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy