Reklama

Rodius dla Europy

Koreańska firma SsangYong wprowadza na rynki europejskie rodiusa - swoją propozycję w segmencie MPV.

Samochód został po raz pierwszy zaprezentowany w zeszłym roku i od maja oferowany był na rynku koreańskim.

Rodius zbudowany został na płycie podłogowej new chairmana - popularnej limuzyny SsangYonga. Jego wymiary (5,13 m długości, 1,92 m szerokości i 1,82 m wysokości) plasują go pod względem wielkości w ścisłej czołówce klasy MPV.

Za źródło napędu rodiusa służy 2,7-litrowy silnik wysokoprężny Mercedesa, wykorzystujący system bezpośredniego wtrysku paliwa w technologii common-rail. Ta sama jednostka trafiła już pod maskę modelu new rexton. Dysponuje ona 163 KM mocy i 324 Nm momentu obrotowego. Napęd przekazywany jest za pośrednictwem pięciobiegowej automatycznej skrzyni biegów T-tronic również opracowanej przez Mercedesa.

Reklama

Wszystkie wersje rodiusa standardowo wyposażono w układ ESP.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: europ

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy