Reklama

Renault koleos już po liftingu

Od 2008 roku w ofercie Renault znajduje się SUV o nazwie koleos. Samochód nie jest jednak częstym widokiem na naszych drogach.

Dzieje się tak głównie za sprawą azjatyckiej stylistyki, która nie do końca trafiła w gusta Europejczyków. Auto opracowano w dużej mierze w Korei przez Nissana, który razem z Renault tworzy alians. Również produkcja koleosa odbywa się w Korei w fabryce Renault Samsung Motors.

Reklama

Aby zwiększyć zainteresowanie klientów swoim samochodem Francuzi zdecydowali się właśnie poddać go gruntownemu liftingowi. By nadać sylwetce więcej dynamizmu, całkowicie przeprojektowano przód nadwozia.

Auto otrzymało masywny, chromowany grill, nowy zderzak i reflektory. Przy okazji, przednie kierunkowskazy przeniesiono na obudowę lusterek. Samochód otrzymał również zmodyfikowaną deskę rozdzielczą, która teraz wykonana ma być z lepszych jakościowo materiałów.

Niestety, styliści nie zdecydowali się na większe zmiany w tylnej części nadwozia, która nie wszystkim się podoba. Żadnych nowości nie znajdziemy również pod maską - do wyboru wciąż będą: 150 lub 177-konny Diesel lub jednostka benzynowa o mocy 170 KM. W zależności od rynku, pojazd oferowany będzie w wersjach z napędem na przednie lub na wszystkie koła.

Zmodyfikowany koleos trafić ma do salonów jeszcze w tym roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nie | Renault Koleos

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama