Reklama

Ractis czyli yaris verso

Wraz z pojawieniem się nowego yarisa wiadomo było, że prędzej czy później Toyota zaprezentuje także odmianę verso. I oto podczas zbliżającego się weekendu zadebiutuje pojazd o nazwie ractis, który na razie sprzedawany będzie w Japonii.

To nic innego jak nowy yaris verso. Na Starym Kontynencie samochód ten pojawi się podczas salonu samochodowego w Genewie w marcu przyszłego roku.

Ractis dostępny będzie w dwóch wersjach silnikowych, z jednostkami napędowymi o pojemności 1.3 lub 1.5-litrowymi typu VVT-i (Variable Value Timing-intelligent). To silniki z inteligentnym systemem zmiennych faz rozrządu, który dostosowuje się automatycznie do warunków jazdy, elektronicznie optymalizując czas otwarcia zaworów ssących. Maksymalizuje to wydajność silnika poprzez doraźne zwiększenie mocy, redukując jednocześnie zużycie paliwa i wydzielanie szkodliwych składników spalin.

Podobnie jak aygo, (które w polskich salonach sprzedaży pojawi się w następny weekend) ractis zbudowany został w oparciu o filozofię „Vibrant Clarity”. To połączenie dwóch różnych wartości: Vibrant – to wybiegający w przyszłość, innowacyjny i wyzwalający nowe odczucia, zaś Clarity – to racjonalizm, czystość formy i koncepcja nowego samochodu.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy