Reklama

Qashqai do sprzedaży

Nissan zaprezentował dzisiaj, po raz pierwszy w Polsce, kompaktowy model klasy crossover, o nazwie qashqai jednocześnie rozpoczynając jego sprzedaż.

Qashqai należy do pojazdów typu crossover, czyli wypełnia lukę między pojazdami osobowymi, a terenowymi z napędem 4x4.

Qashqai dostępny jest z czterema silnikami do wyboru, dwoma benzynowymi i dwoma wysokoprężnymi. Gamę jednostek napędowych otwierają 1,6-litrowy silnik benzynowy o mocy 115 KM i momencie obrotowym 160 Nm (od 68.500 zł) oraz 2,0-litrowy silnik benzynowy o mocy 140 KM i momencie obrotowym 200 Nm (od 81.500 zł). Dwa pozostałe silniki to silnik wysokoprężny 1.5 dCi o mocy 106 KM i momencie obrotowym 240 Nm (od 76.500 zł) i 2,0-litrowy silnik wysokoprężny rozwijający moc 150 KM i moment obrotowy 320 Nm (w ofercie od połowy 2007 roku).

Reklama

Dostępnych będzie kilka rodzajów skrzyń biegów, w zależności od wybranego silnika. Są to pięcio- i sześciobiegowe manualne skrzynie biegów, nowa automatyczna przekładnia sześciobiegowa i skrzynia biegów CVT z trybem manualnym. Obie wersje z silnikami 2,0-litrowymi będą dostępne z napędem 4x4.

Wyposażenie standardowe qashqaia jest bardzo bogate. Już w najniższej wersji Visia klienci otrzymują między innymi sześć poduszek powietrznych, ESP, ABS, EBD, system wspomagania hamowania Brake Assistant, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka, klimatyzację, zintegrowany system Bluetooth, a także radio CD z czterema głośnikami oraz sterowaniem przyciskami na kierownicy.

Kampania reklamowa dotycząca nowego modelu rozpocznie się 2 marca a ogólnopolskie dni otwarte w całej sieci dilerskiej Nissana będą miały miejsce 17-18 marca.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alex Minsky | crossover | silnik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy