Reklama

Pierwsze zdjęcia kii procee'd

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na salonie paryskim Kia zaprezentuje model procee'd, czyli trzydrzwiową odmianę cee'da.

Koreańczycy ujawnili właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu.

Kia procee'd, zgodnie z panującą w ostatnich latach modą, dość znacznie odbiega stylizacją od pięciodrzwiowego cee'da, dzięki czemu może pochwalić się designem znacznie bardziej odważnym i dynamicznym. Oczywiście nowy model wciąż jest tylko trzydrzwiowym hatchbackiem, a nie klasycznym coupe, ale na rynku przyjdzie mu rywalizować z samochodami o sportowym charakterze - oplem astrą GTC, renault megane coupe, hondą CR-Z czy hyundaiem veloster.

Chociaż stylistycznie procee'd i cee'd znacznie się różnią to już technicznie są bardzo zbliżone. Co prawda Kia oficjalnie nie ujawniła jeszcze żadnych szczegółów, ale - podobnie jak w przypadku poprzedniej generacji - jednostki napędowe obu modeli będą identyczne.

Reklama

Źródłem napędu procee'da będzie więc silnik benzynowy 1.6 o mocy 135 KM (z bezpośrednim wtryskiem paliwa) lub wysokoprężna jednostka 1.6 CRDi o mocy 128 KM.

Natomiast Kia zapowiedziała już, że pojawi się również sportowa odmiana procee'da, którą z czystym sumieniem będzie można zaliczyć do tzw. "hot-hatchy". Źródłem mocy tego pojazdu będzie doładowany silnik benzynowy, najpewniej jednostka, która niedawno trafiła do hyundaia velostera turbo. W tym modelu silnik o pojemności 1.6 wystrojono na 186 KM (i 265 Nm), jest to wiec nieco mniej niż w wypadku volkswagena golfa GTI czy forda focusa ST. Jeśli jednak cena będzie odpowiednio skalkulowana, procee'd GTI na pewno znajdzie dla siebie miejsce na rynku.

Premiery rynkowej kii procee'd spodziewamy się pod koniec roku. Wersji turbo należy oczekiwać w późniejszym okresie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alex Minsky

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy