Reklama

Pierwsze jazdy loganem!

W Kapadocji, przepięknej krainie położonej we wschodniej części Azji Mniejszej, na Wyżynie Anatolijskiej odbywa się właśnie - połączona z jazdami testowymi - premiera samochodu, który może stać się w Polsce - za sprawą ceny - prawdziwym hitem.

Mowa tu o dacii logan. W pierwszych jazdach bierze oczywiście udział reporter INTERIA.PL.

Logan to auto nieco większe od thalii. Jego długość to 4250 mm (thalia 4171), szerokość z lusterkami

1975 mm (thalia 1911 mm), a wysokość 1525 mm (thalia 1437 mm). Pojazd ten powstał na płycie podłogowej, która wykorzystana została już w nissanie micra, a wkrótce będzie stosowana w nowej generacji renault clio.

Pod maskę nowej dacii trafią dwa rodzaje silników. Mniejszy, o pojemności 1390 ccm będzie dysponował mocą 75 KM. Wyposażony w niego logan będzie przyspieszał do "setki" w 13 sekund i osiągał prędkość maksymalną 162 km/h.

Lepsze osiągi oferuje silnik o pojemności 1598 ccm. Dzięki mocy 90 KM przyspieszenieod 0 do 100 km na godzinę zajmie loganowi 11,5 s. Wyposażony w tę jednostkę pojazd rozpędzi się do 175 km/h.

Cena tego samochodu w podstawowej wersji ma wynieść... 5 tys. euro. Ale niestety tylko w Rumunii. W każdym kraju będą one różne, co wynika z wielu elementów, m.in. specyfikacji samochodu na dany

rynek (wersja bazowa w Polsce niekoniecznie oznacza to samo, co wersja bazowa na Rumunię czy inny rynek), od kosztów transportu (odleglość), lokalnych opłat celno-podatkowych itd. Ile więc logan kosztować będzie w naszym, kraju? Z pewnością nie będzie to 5.000 euro jak w Rumunii, ale na pewno będzie to auto bardzo konkurencyjne w swoim segmencie.

Reklama

TUTAJ galeria zdjęć dacii logan.

Porozmawiaj na Forum

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jazdy | pierwsze jazdy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne