Reklama

Pierwsze hybrydowe infiniti

Wśród luksusowych marek produkujących pojazdy z napędem hybrydowym pierwsze skrzypce gra obecnie Lexus.

Wkrótce może się to jednak zmienić. O hybrydowe auto swoją ofertę postanowiło rozszerzyć właśnie Infiniti.

Sedan o nazwie M35h ma być jednym z najszybszych i najoszczędniejszych aut swojego segmentu z silnikiem V6. Wg danych technicznych auto przyspieszać ma do 100 km/h zaledwie w 5,5 sekundy i w cyklu mieszanym zużywać jedynie 7 litrów benzyny na 100 km.

Głównym źródłem napędu jest benzynowe V6 o pojemności 3,5 l i mocy 306 KM. Jednostka należy do tej samej rodziny co motor napędzający model M37, ale różni się charakterystyką momentu obrotowego, który w tym przypadku wynosi 270 Nm przy 1770 obr./min.

Reklama

Jednostka wspomagana jest 68-konnym motorem elektrycznym, który dzięki zastosowaniu dwóch sprzęgieł może napędzać auto znacznie częściej i przy wyższych prędkościach, niż dzieje się to w pojazdach konkurencyjnych. Zastosowany w pojeździe system pozwala na jazdę w cyklu elektrycznym przy prędkości nawet 80 km/h.

Standardowym wyposażeniem będzie system imitujący dźwięk nadjeżdżającego pojazdu, który ostrzegać ma pieszych o zbliżaniu się auta poruszającego się w trybie elektrycznym.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lexus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy