Pagani Huayra Codalunga – supersamochód za ponad 34 miliony złotych

Włoski producent specjalizujący się w tworzeniu egzotycznych pojazdów, przypominających dzieła sztuki, zaprezentował nową edycję supersamochodu Huayra. Model Codalunga powstanie w liczbie zaledwie pięciu sztuk i będzie kosztował ponad 34 miliony złotych.

 

Codalunga to kolejna już limitowana wersja kultowego modelu Pagani Huayra, która wraz zaprezentowanym w 2016 roku wariantem Benny Caiola dołączy do grona najbardziej ekskluzywnych dzieł włoskiej firmy.

Za jej powstanie odpowiada dział projektów specjalnych Horacio Paganiego - Pagani Grandi Complicazioni, który przez ponad dwa lata pracował w pocie czoła, by nowy model spełniał najbardziej rygorystyczne pragnienia klientów.

Pagani Huayra Codalunga - inspirowany Le Mans

Na tle standardowej odmiany, Codalunga wyróżnia się wyraźnie przeprojektowanym i wydłużonym tyłem. Jak twierdzi sam producent - był on inspirowany "długimi ogonami" stosowanymi w wyścigowych modelach, które brały udział w zawodach Le Mans w latach 60. Do kształtu tylnej części nadwozia odnosi się zresztą sama nazwa samochodu - Codalunga po włosku oznacza właśnie "długi ogon".

Reklama

Co ciekawe, nowy wariant choć wyraźnie dłuższy od klasycznego modelu, jest od niego lżejszy i waży zaledwie 1280 kg. Przy tym wszystkim jest napędzany dobrze znaną jednostką V12, która dysponuje mocą 820 KM i momentem obrotowym wynoszącym 1100 Nm. Jak można się domyślić, takie wartości przekładają się na nadzwyczajne osiągi. Jakie? Na obecną chwilę producent nie zdradził tej tajemnicy.

Pagani Huayra Codalunga - zaledwie pięć egzemplarzy

Niestety na koniec mamy złe wieści dla osób, które chciałby zobaczyć ten niezwykły pojazd w ruchu drogowym. Pagani Huayra Codalunga powstanie w liczbie zaledwie 5 egzemplarzy. Co więcej - wszystkie z nich zostały już dawno wyprzedane. Koszt jednego wynosił 7,3 miliona dolarów, a więc w przybliżeniu 34 miliona złotych. Pojazdy o takiej wartości z reguły rzadko kiedy opuszczają swoje ekskluzywne garaże. 

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pagani | Pagani Huayra
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy