Reklama

Oto nowy Jeep Cherokee w pełnej krasie!

Na salonie w Nowym Jorku zadebiutował nowy Jeep Cherokee. Wygląd przedniej części tego pojazdu znaliśmy już wcześniej i trzeba przyznać, że wzbudził on sporo kontrowersji.

Teraz wiemy już jak nowy Jeep wygląda z boku i z tyłu oraz jakie jest jego wnętrze. O gustach się nie dyskutuje, dlatego stylizacji nie będziemy oceniać.

Pewne jest jedno: nowy Cherokee całkowicie zerwał z tradycją, bowiem poprzednie generacje były - mniej lub bardziej - "kwadratowe". I za to kochane przez fanów...

Jeep zapewnia natomiast, że możliwości terenowe Cherokee będą typowe dla tego modelu. Samochód wyposażono w napęd wszystkich kół, a kierowca może nim dowolnie sterować, dopasowując charakterystykę to różnych typów nawierzchni. Co ciekawe jednak, auto bazuje na płycie podłogowej Dodg'e Dart, który z kolei korzysta z rozwiązań zastosowanych w Alfie Romeo Giulietta...

Reklama

Na rynku amerykańskim (europejska specyfikacja nie jest jeszcze znana) Cherokee będzie napędzany benzynowymi silnikami 2.4 o mocy 184 KM i Pentastar 3.2V6 o mocy 291 KM. Moment obrotowy będzie trafiał na koła za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów o dziewięciu stopniach!

Sprzedaż nowego Jeepa Cherokee w USA rozpocznie się w połowie roku. Do Europy nowy pojazd trafi na początku przyszłego roku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje