Reklama

Oto nowy Corvette Z06 Convertible

Chevrolet uchylił rąbka tajemnicy okrywającej Corvette Z06 w wersji z otwartym nadwoziem. Na kilkadziesiąt godzin przed premierą pojazdu amerykańska firma zaprezentowała pierwsze zdjęcia nowego modelu.

Samochód wyposażony jest w elektrycznie rozkładany, materiałowy dach. Transformacja w kabriolet możliwa jest w czasie jazdy z prędkościami do 50 km/h. Dach składa się do bagażnika, przykrywająca go - umieszczona za fotelami - maskownica wykonana została z włókien węglowych.

Konstruktorzy zapewniają, że auto może się pochwalić sztywnością karoserii zbliżoną do wersji coupe. Nadwozie nowego kabrioletu ma być aż o 20 proc. odporniejsze na skręcanie niż w przypadku poprzednika.

Osiągi Corvette Z06 Convertible trzymane są w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że - tak jak coupe - auto napędzane jest benzynowym V8 o pojemności 6,2 l. Jednostka rozwija moc 625 KM i może się pochwalić maksymalnym momentem obrotowym 861 Nm. Napęd przekazywany jest na koła tylnej osi za pośrednictwem automatycznej przekładni.

Reklama

Oficjalna premiera nowej Corvette Z06 zaplanowana została na 18 kwietnia, gdy rozpocznie się międzynarodowy salon motoryzacyjny w Nowym Jorku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama