Reklama

Opel mokka od 25 października!

Na polskim rynku pojawi się wkrótce zupełnie nowy model Opla - skierowane do klientów szukających niewielkiego suva, auto o nazwie mokka. Na jego temat rozmawialiśmy z Wojciechem Mieczkowskim, szefem niemieckiej marki w Polsce.

- Kiedy mokka znajdzie się w sprzedaży?

- Samochody są już właściwie dostępne u dealerów, auto oficjalnie pojawi się w polskich salonach za około dwa tygodnie - w weekend - 25. października.

- Oferta obejmuje auta z napędem na jedną i dwie osie...

- Tak. Moim zdaniem największym zainteresowaniem powinny cieszyć się wersje z benzynowymi silnikami 1,6 l (115 KM) z napędem na przednią oś oraz 1,4 i Turbo (140 KM), oferowany również z napędem na cztery koła.

- Poziom wyposażenia podobny, jak w innych modelach Opla, essentia, enjoy i cosmo?

Reklama

- To poziom wyposażenia zbliżony do innych modeli - do wyboru są wersje essentia, enjoy i cosmo. Liczymy, że największą popularnością cieszyć się będą zwłaszcza bogatsze wersje. By zachęcić klientów przygotowaliśmy ciekawe pakiety obejmujących takie wyposażenie jak np. kamera cofania czy nawigacja satelitarna dostępne w cenach poniżej 2 tys. zł."

- Rynek jest słaby. Polacy nie kupują nowych aut. Na jaką sprzedaż liczycie?

- To rzeczywiście zależy w dużym stopniu od samego rynku. Sądzimy, że sprzedamy od 200 do 250 samochodów miesięcznie, co daje od 2,5 do 3 tys. aut rocznie. To jest potencjał polskiego rynku na mokkę. Mamy ambitne plany i chcemy, by samochód ten dołączył do modeli wolumenowych.

Mokka to nie jedyna nowość Opla...

- Owszem, wkrótce będziemy mieć także nowego malucha. Adam powinien pojawić się u polskich dealerów w okolicach marca, co oznacza, że sprzedaż - możliwość zamawiania i konfiguracji samochodu - rozpocznie się nieco wcześniej.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy